Výroba izolačních skel

izolacni-dvojsklo_2Izolační skla se díky vzrůstající životní úrovni stala běžnou součástí našeho života. Zároveň také oproti běžným sklům umožňují ušetřit nemalé finanční prostředky na vytápění. Jsme vám schopni dodat jakékoliv rozměny a tvary izolačních skel. Na přání je možné mít sklo s úpravou proti slunečnímu záření, se zesílenou tepelnou izolací, zvukově izolační, bezpečnostní, ale také s potiskem, smalty nebo vloženou mřížkou.

Jak vzniká izolační sklo

Izolační sklo je konstruováno jako dvojsklo nebo trojsklo. Vzdálenost mezi skly vymezuje distanční rám plněný vysoušecím prostředkem. Jednotlivá skla v dvojsklech nebo trojsklech se volí v tloušťkách vyhovujících mechanickým a estetickým nárokům. Obvodové spojení tabulí skel a distančních rámů je provedeno adhezním, trvale plastickým tmelem. Vnější obvod tabulí skel a distančních rámů je vyplněn trvale pružným, vulkanickým tmelem. Konstrukce vytváří hermetické uzavření dutiny mezi tabulemi skel. Nesmíme ale zapomenout, že izolační skla nejsou samonosným prvkem.

izolacni-sklo-prurez

Standardní izolační sklo

Standartdní izolační sklo se hodí pro běžné použití v oknech, dveřích, zimních zahradách, výlohách a všude tam kde nepotřebujeme zvláštní vlastnosti izolačního skla. Sestavuje se z plochého skla o tloušťce 4-12mm oddělených vzduchovou dutinou, jejíž šíře se pohybuje v rozmezí 6-20mm. Do vzduchové dutiny lze vložit ozdobnou mřížku. Pokud potřebujeme omezit průhled, při zachování vysoké světelné propustnosti, je možné sklo zaměnit za dekorativní.

Orientační hmotnost dvojskla

Tloušťka skel a mezera [mm] Měrná hmostnost [kg/m2]
4/12/4 20
5/12/5 25
6/12/6 30

Protisluneční izolační sklo

Zasklená plocha neustále narůstá, a tak je potřeba věnovat zvýšenou pozornost přeteplení interiéru vlivem slunečního záření. Jednou možností je zatahovat rolety, ale to přijdete o váš mnohdy překrásný výhled. Další možností je použít speciálně upravené sklo s absorpční nebo reflexní funkcí. Můžete tak ušetřit nemalé prostředky na udržení stálé teploty v interiéru.

Izolační sklo se zesílenou tepelnou izolací

Izolační sklo se zesílenou tepelnou izolací bylo nově vyvinuté právě kvůli zvyšujícím se nákladům na vytápění. Na vnitřní sklo je nanesena vrstva oxidu kovu, odrážející tepelnou energii zpět do místnosti. Rapidně se tak snižuje únik tepla, který lze ještě snížit nahrazením vzduchu v dutině za plyn s nízkou tepelnou vodivostí. Díky těmto novým technologickým postupům dosahuje takové izolační sklo tepelně izolačních účinků odpovídajícím třiceticentimetrové cihlové zdi. Průhlednost skla zůstává zachována. Toto izolační sklo lze kombinovat s protisluneční úpravou nebo bezpečnostním sklem.

Zvukově izolační sklo

Se vzrůstajícím hlukem roste potřeba zabránit jeho pronikání do budov. Použitím vhodných skel může izolační sklo získat izolační schopnost vůči zvuku šířícímu se vzduchem. K dosáhnutí těchto vlastností se používá asymetrická tloušťka skel, rozšíření a vyplnění dutiny směsí těžkých plynů a nebo použitím vrstveného skla Connex, které zároveň plní bezpečnostní charakter.

Izolační sklo s bezpečnostní charakteristikou

Standardní izolační sklo může při rozbití způsobit i těžké zranění. Proto se do prostor, kde se dá očekávat poškození izolačního skla (výplně dveří, výlohy) doporučuje použít izolační sklo s bezpečnostní charakteristikou. Zároveň tak podstatně snížíte pravděpodobnost vloupaní a vandalismu. K dosažení těchto vlastností se používá sklo tvrzené, vrstvené, s drátěnou vložkou nebo kovovou mřížkou.

Izolační sklo s potiskem a smalty

Toto sklo se uplatní především v architektuře, kde má své stálé místo. Dávno se už nepoužívá jen na fasády budov, ale stále častěji ho naleznete i v interiéru. Smalt lze nanést prakticky na všechny typy skel. Používá se buď metoda stříkání nebo sítotisk. Výběr motivu je omezen pouze fantazií zákazníka a použitou technologií.